برنامه 360 درجه از شبکه 4 سیما

Capture2
برنامه 360 درجه از 11 مهر ماه به روی آنتن شبکه چهار سیما رفته  است.” 360 درجه” از سه شنبه 11 مهر ماه به صورت زنده به روی انتن رفته است که تلاش می کند با نگاهی به سند چشم اندازایران 1404 جایگاه نظام اموزش عالی کشور را بررسی کند. این برنامه در قالب گفت و گو محور به صورت هفتگی پخش می شود و از بخش های مختلفی تشکیل شده است، در بخش گفت و گو که در دو قسمت طراحی شده است در بخش اول موضوع برنامه با حضور یک کارشناس علمی بررسی می شود و در بخش دوم با یک فرد خلاق که به مسائل علمی با نگاهی خلاقانه پرداخته است گفت و گو می شود. نمای دور و نمای نزدیک از دیگر بخش های برنامه 360 درجه است که در بخش نمای نزدیک یک مستند براساس موضوع برنامه از نگاه عموم مردم پخش می شود و در بخش نمای دور نگاهی خواهد داشت به مجموعه اتفاق هایی که در طول هفته در فضای علمی کشور رخ داده است. برنامه 360 سعی می کند در مدت زمان 90 دقیقه به بررسی موضوعاتی همچون درجه ارتقاء جایگاه هیات علمی در دانشگاه ها، تعریف پروژه های دانشگاهی، رتبه بندی دانشگاه ها، ادامه تحصیل در خارج از کشور، کارکرد انجمن های علمی و … بپردازد. “360 درجه” کاری از گروه دانش شبکه چهار سیما است .

در اولین قسمت این برنامه ،من به همراه استاد محترم جتاب آقای دکتر شفیعا و تهیه کننده برنامه جناب آقای مهندس محمود کریمی درباره این که “دانشجو کیست و به چه کسی دانشجو گفته می شود” به گفت و گو نشستیم.

برنامه 360 درجه شبکه چهار، در دومین قسمت خود به بررسی مسؤولیت و نقش استادان در دانشگاه پرداخت.     دکتر مارکار گريگوریان استاد پيشكسوت دانشگاه صنعتی شریف كه از بدو تاسيس اين دانشگاه دانشجویان زيادي را تربيت كرده و بسياري از ايشان را تا مرحله استادی همراهي كرده است میهمان اين برنامه تلويزيوني بود.

360 درجه را محمود کریمی براي گروه دانش شبکه چهار سیما تهيه مي‌كند. اين برنامه سه‌شنبه‌ها ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود و تكرار آن براي يك‌شنبه‌ها ساعت 13:30  است. تماشاي اين برنامه به جامعه دانشگاهي كشور به ويژه استادان و دانشجويان توصيه مي‌شود.

1 دیدگاه در “برنامه 360 درجه از شبکه 4 سیما

  1. برنامه را در صف ، در مطب دیدم. سپرده بودم داداش ، آن را ضبط کند. عالی بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *